Sosyal Medya Hesaplarımız

KPSS

Anasayfa » KPSS

KPSS Programı Olan Şubemiz;

Telefon: (0224) 220 95 89
Adres: İnönü Cad. Okçular Sokak Okçular İş Merkezi K:2, D:49, 16240 Osmangazi (Eski Hayat Hastanesi Arkası)
Detaylı bilgi için tıklayınız.

KPSS BAŞARILARIMIZ

KPSS A (Alan Bilgisi)

KPSS A grubu, A grubu kadrolar için düzenlene KPSS sınavı türüdür. Bu sınav; kamu kurum ve kuruluşlarına ait Müfettiş Yardımcılığı, Uzman Yardımcılığı, Denetmen Yardımcılığı, Aday Meslek Memurluğu (Dışişleri Bakanlığı), Maiyet Memurluğu (Kaymakam Adaylığı) gibi kadrolara personel yerleştirilmesini sağlamaktadır. KPSS A grubu adayları aşağıdaki derslerden birden fazla oturumda sınava girebilmektedirler. Her kamu kurumu açıkladığı ilanlarda alım yapacağı KPSS Puan türünü belirlemektedir. Bu belirlenen puan türü yapılacak görevi kapsamaktadır. Örneğin Maliye Bakanlığı uzman yardımcılığında ekonomi ağrılıklı bir puan hesaplaması uygulanacaktır. Ayrıca KPSS Online Kurs olarak da çalışmalarımız bulunmaktadır.

KPSS B (Lisans)

KPSS Lisans sınavı 4 yıllık lisans düzeyinden mezun olup devlet kadrolarında memur olarak atanacakların tabi tutulduğu sınav türüdür. Uzman Kariyer Eğitim Kurumları`nda KPSS Lisans kurslarına mezun veya lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin 4. sınıfında okuyan kişiler katılmaktadır.

Uzman Kariyer Eğitim Kurumları`nda başarının anahtarı öğrenci odaklı eğitim ve uzman kadronun özgün yayınlarla birleşmesinden doğmaktadır. KPSS Lisans türünden atanacak adayların Uzman Kariyer Eğitim Kurumları`nda alacağı eğitim, onların bilgi düzeylerini yükseltmeye, konuları kavramaya ve doğru planlamanın yolunu çizmektedir.

KPSS ÖĞRETMENLİK

Milli Eğitim Bakanlığı`na bağılı eğitim kurumlarında görev yapabilmek için aday olanların tabi tutulduğu KPSS dalıdır. Eğitim Bilimleri`nden sınava girecek adaylar mevcut Genel Yetenek – Genel Kültür sorularına ilâve olarak Eğitim Bilimleri alanındaki soruları da cevaplamak zorundadırlar. Bu sınava girebilmek için üniversitelerin Eğitim Bilimleri ve Fen Edebiyat fakültelerinden mezun olmak gerekmektedir.17 Nisan 2013 tarihinde yapılan müfredat değişikliğinden sonra Eğitim Bilimleri testi 120 sorudan 80 soruya düşürülmüştür. Derslerin içerikleri ve soru sayıları aşağıda belirtilmiştir.

Bazı öğretmenlik grupları Genel Kültür Genel Yetenek (GKGY) + Eğitim Bilimleri (EB) sınavına girerken  bazı  gruplar ise alan dediğimiz Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ( ÖABT ) sınavına da girmektedir.

EĞİTİM BİLİMLERİ  İÇERİĞİ :

-ÖĞRETİM YÖNTEM TEKNİKLERİ → 21 SORU

– ÖĞRENME PSİKOLOJİSİ → 12 SORU

– ÖLÇME DEĞERLENDİRME → 12 SORU

– GELİŞİM PSİKOLOJİSİ → 10 SORU

– REHBERLİK VE ÖZEL EĞİTİM → 10 SORU

– PROGRAM GELİŞTİRME → 5 SORU

– MATERYAL GELİŞTİRME → 5 SORU

– SINIF YÖNETİMİ → 5 SORU

TOPLAM = 80 SORU (100 DAKİKA )

NOT : Eğitim bilimleri iç içe olduğundan  derslerin soru sayısı yıllara göre 1 eksik 1 fazla değişiklik göstermektedir.

ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ TESTİ (ÖABT )

Bütün ÖABT lerde 75 soru gelmektedir. 60 sorusu alan testinde oluşurken 15 sorusu alan eğitiminde oluşmaktadır.

Sadece sınıf öğretmenliğinde 50 soru alan testi 25 soru alan eğitimi şeklinde gelmektedir.

ÖABT OLAN BRAŞLAR :

 • TÜRKÇE
 • OKUL ÖNCESİ
 • SINIF
 • İLKÖĞRETİM MATEMATİK
 • FEN VE TEKNOLOJİ
 • SOSYAL BİLGİLER
 • TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI
 • İNGİLİZCE
 • TARİH
 • COĞRAFYA
 • LİSE MATEMATİK
 • FİZİK
 • KİMYA
 • BİYOLOJİ
 • DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ
 •  İMAM HATİP MESLEK DERSLERİ
 • REHBERLİK
 • BEDEN EĞİTİMİ

NOT : Almanca, Fransızca , Arapça ÖABT sınavı  yerine Yabancı Dil Sınavı (YDS) na gireceklerdir. GKGY + EB + YDS puanları hesaplanacaktır

KPSS B (Ortaöğretim/Önlisans)

KPSS Ortaöğretim ve Önlisans eğitimleri lise ile önlisans, lisans diplomasına sahip adayların tabi tutulduğu KPSS B grubuna yönelik verilmektedir. KPSS B grubu ile devlet kardolarına düz personel alımı gerçekleştirilmektedir. Genel Kültür başlığı altında Tarih, Coğrafya, Vatandaşlık ve Güncel Bilgiler Genel Yetenek başlığı altında ise Türkçe, Matematik ve Geometri konularından sorular sorulmaktadır. Sınav 2 yılda bir düzenlenmektedir. Başvurular Nisan – Mayıs aylarında alınmaktadır.17 Nisan 2013 tarihinde ÖSYM tarafından yapılan değişiklikle testlerdeki konuların ve soruların dağılımında ciddi anlamda değişiklik meydana gelmiştir. Uzman Kariyer Eğitim Kurumları gelişmelerin tamamını büyük bir dikkatle takip edip, gerekli müfredat değişikliklerini ÖSYM ile eşzamanlı olarak uygulamaya almıştır.

SINAV İÇERİĞİ VE SÜRESİ :

MATEMATİK + GEOMETRİ →30 SORU

TÜRKÇE + SÖZEL  MANTIK → 30 SORU

TARİH →27 SORU

COĞRAFYA →18 SORU

VATANDAŞLIK → 9 SORU

GÜNCEL → 6 SORU

TOPLAM = →120 SORU (130 DAKİKA )

2019 KPSS Başarılarımız için tıklayınız.

KPSS kurs fiyatları ve eğitim sistemimiz hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yetkililerimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

  Hangi kursumuz hakknda bilgi almak istersiniz

  ×